Hírek
2020. December 15. 13:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Beugrott a vízbe és kitörte a hattyú nyakát
Az ügyészség egy hattyú megölése miatt vádat emelt egy férfi ellen, és azt kérte a bíróságtól, hogy tettéért ítélje végrehajtandó szabadságvesztésre - tájékoztatta a Baranya Megyei Főügyészség az MTI-t kedden.
Azt írták: a férfi idén július végén az orfűi tónál pihent a családjával. A gyermeke kacsákat etetett, a táplálék reményében két kifejlett hattyú és nyolc fióka is a család közelébe jött.
Az ittas vádlott ingerült lett, mert tartott tőle, hogy a madarak miatt nem fog tudni fürdeni, ezért beugrott a vízbe, megragadott egy fiatalabb hattyút és eltörte a nyakát.
A szabadlábon védekező férfival szemben állatkínzás vétsége miatt indult büntetőeljárás, az ügyben a Pécsi Járásbíróság hoz elsőfokú határozatot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
