Hírek
2019. Március 28. 15:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Beismerte bűnösségét a kétmilliárd forintot kicsaló ebesi férfi
Beismerte bűnösségét az ebesi brókerként elhíresült K. S., aki 559 embertől csaknem kétmilliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között - közölte a Debreceni Törvényszék szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
Dobó Dénes emlékeztetett rá: a férfit tavaly áprilisban mondta ki bűnösnek a Debreceni Járásbíróság 556 rendbeli csalás és sikkasztás bűntettében, valamint 552 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében. A vádlottat első fokon 12 év börtönre ítélték és végleg eltiltották foglalkozása gyakorlásától.
A másodfokon eljáró Debreceni Törvényszék tanácselnöke csütörtökön felolvasta a vádlottnak a bíróságra március 25-én írásban beérkezett vallomását, amelyben K. S. teljeskörűen beismerte a bűncselekmények elkövetését.
A vádlott vezető ügyvédje védőbeszédében a büntetés enyhítését kérte, a vádlott pedig az utolsó szó jogán bocsánatot kért tette miatt. A tárgyalóteremből kilépő férfin több károsult éles szavakkal, bekiabálásokkal kérte számon, hova tette a pénzüket.
Az ügyben a másodfokú ítéletet várhatóan április 10-én hirdetik ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
2026. Június 02. 07:05, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: történelmi eredmény Brüsszelben
2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell
Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!
