Hírek
2019. Augusztus 01. 07:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az ország nagy részén csütörtökön is lehetnek zivatarok

Az ország nagy részére csütörtökre is figyelmeztetéseket adtak ki zivatar, valamint felhőszakadás veszélye miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdai, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint zivatarveszély miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Tolna, Vas és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Azt írták: csütörtökön elsősorban a keleti, északkeleti országrészben lesznek kedvezőek a feltételek zivatarok kialakulásához. A zivatarokat az intenzív csapadék mellett viharos szél és néhol nagyobb szemű jég is kísérheti. Az esti, késő esti órákban a nyugati tájak fölé is besodródhat egy-két zivatar.
Az előrejelzés szerint csütörtök hajnalban 15-22, napközben 27-31 fok lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.