Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2017. Június 13. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az önkéntes véradók nélkül lehetetlen lenne a biztonságos vérellátás

Az önkéntes véradók nélkül lehetetlen lenne a biztonságos vérellátás

A folyamatos és biztonságos vérellátás érdekében országosan naponta 1500-1700 véradásból származó teljes véregység szükséges.

Az önkéntes véradók nélkül lehetetlen lenne ennek összegyűjtése, az évi több mint négyszázezer, vérkészítményekre szoruló ember gyógyítása és gyógyulása - közölte az egészségügyért felelős államtitkárság hétfőn az MTI-vel.

Az államtitkárság azt követően juttatott el közleményt az MTI-hez, hogy a köztisztviselői véradóhét (június 12-16.) keretében az Emberi Erőforrások Minisztériumában véradáson vett részt Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár, Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár és Ladányi Márta egészségügyi ágazati koordinációs helyettes államtitkár.

A közleményben azt írták, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) 5 regionális és 18 területi intézmény, továbbá az ezekhez szorosan kapcsolódó 23 kórházi transzfúziós osztály révén biztosítja a vérellátás megtervezését és megszervezését, az egészségügyi intézmények vérrel és vérkészítményekkel való ellátását.

A köztisztviselői véradóhetet 13. alkalommal rendezte meg az OVSZ.

Fotón: Herczegh Anita az OVSZ által szervezett véradáson hétfőn

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon