Hírek
2020. Március 17. 06:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Az energiaellátás biztonsága érdekében további lépéseket tesz az E.ON
Az áram- és gázszolgáltatás folyamatos és zavartalan biztosítása érdekében az E.ON további biztonsági óvintézkedéseket vezet be - közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
A vállalat ideiglenesen leállítja egyes halaszható, a folyamatos szolgáltatáshoz nem alapvető tevékenységeit. Amely területeken lehetséges, ott a cég digitális platformjain, azaz online, telefonon vagy e-mailben végezhető a gáz- és áramhálózati ügyintézés, illetve postai úton történik a dokumentumok fogadása. A döntés visszavonásig érvényes.
Elektronikus vagy postai úton intézhető az új bekapcsolási igények, a teljesítménybővítési igények benyújtása, a kiviteli tervek és dokumentációk egyeztetése, illetve a tervfelülvizsgálat.
Felfüggesztették az energiaellenőrzéseket, az ügyfélcserét követő ellenőrzéseket, valamint a gázmérő- és nyomásszabályozó cseréket.
Fokozott biztonsági és higiéniás intézkedések mellett, de az előzetes ütemterv szerint történik a fogyasztói csatlakozóvezetékek építése és az új bekapcsolások, a vezetéképítések és ezek tervezési munkái, az üzemvitelhez kapcsolódó feladatok, karbantartások, a műszaki átadás-átvétel, a szakfelügyelet biztosítása, valamint az alkatrész- és eszközutánpótlást biztosító saját raktárak működtetése.
Az E.ON partnerei továbbra is elvégzik az árammérőórák cseréjét, valamint az időszakos áram- és gáz mérőóra-leolvasásokat.
A közleményben ugyanakkor kiemelték: ha a munkavégzés önkéntes vagy hivatalosan elrendelt karantén területére való belépéssel járna, a tevékenységet elhalasztják. Ilyen esetben az E.ON szakemberei kizárólag üzemzavar elhárítása érdekében, védőfelszerelésben lépnek be a karantén területére.
Ahol lehetséges, az E.ON otthoni munkavégzést rendelt el.
Az E.ON közleményében felidézte: már korábban döntött arról, hogy személyes ügyfélszolgálati irodáit további intézkedésig zárva tartja, és vállalta, hogy egyetlen lakossági ügyfélnél sem kapcsolják ki tartós számlatartozás miatt az áramot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 22. 08:52, szombat | Belföld
Kövér László: nincs biztosabb szellemi iránytű, mint a józan ész
2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld
Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában
Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld
Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba
Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
