Hírek
2017. December 15. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A tavalyinál mintegy 8 százalékkal többet költ idén karácsonykor a lakosság
A tavalyihoz képest idén mintegy 8 százalékkal többet, átlagosan 42 900 forintot költ a karácsonyi kiadásokra a magyar lakosság, háromnegyedük az aktuális havi jövedelméből fedezi az ünnep költségeit
- derül ki abból a reprezentatív kutatásból, amelyet az NRC készített a CIB Bank megbízásából. A bank MTI-hez eljuttatott közleménye szerint enyhén nőtt azoknak az aránya, akik megtakarításukat használják fel az ünnepi költségekre, a megkérdezettek 34 százaléka nyilatkozott így a tavalyi 31 százalékhoz képest.
Kitérnek arra: nem változott az ünnepek költéseihez hitelt is igénybe vevők aránya, idén is 4 százalék készül erre, legtöbbjük 25 000 és 50 000 forint közötti hitelt tervez.
A felmérés szerint az igazán jó karácsonyhoz szükséges legfontosabb öt tényező között továbbra is a családi együttlét a legfontosabb - a válaszadók 79 százaléka említette ezt -, emellett a tavalyival megegyezően idén is a megkérdezettek 60 százaléka nevezte meg a karácsonyfa-állítást, és mintegy 45 százalékuk a fehér karácsonyt. A szabadság, mint az ünnep egyik velejárója tavaly 31 százaléknak volt kiemelten fontos, míg idén a válaszadók 35 százaléka mondta ezt. A megkérdezettek 31 százalékának a karácsonyi ételek is fontos elemei az ünnepnek.
A leginkább vágyott ajándékok között változatlanul a készpénz vezet, ám a tavalyinál kissé alacsonyabb, 23 százalékos említési aránnyal, és sokan örülnének valamilyen élményt adó ajándéknak (a válaszolók 19 százaléka) vagy kézzel készített meglepetésnek (18 százalék) is.
A tervezett ajándékok között viszont éppúgy a szépségápolási cikkek állnak az élen, mint tavaly - a válaszadók 26 százaléka készül ilyesmit ajándékozni - és továbbra is népszerű ajándékok a ruhanemű, a könyvek, a CD-k, illetve a DVD-k is - derül ki a felmérésből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
