Hírek
2020. Augusztus 11. 12:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel
A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel jövő áprilistól - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója az M1 csatorna hétfő esti műsorában.
Magyar Péter elmondta: régi igénye volt a képző intézeteknek és az érintetteknek ez a hitelforma. Hozzátette: az új diákhitellel a kormány a munkaerőpiaci igényekre és változásokra reflektál.
Közölte, a diákhitelt 18 és 55 év közöttiek igényelhetik, és a hitelfelvevő dönti el, hogy 1 év és 10 év között milyen hosszú törlesztési időt határoz meg.
Szólt arról is, hogy körülbelül 200 ezren vehetik majd igénybe a szakképzésben és a felnőttképzésben az új diákhitelt.
A szabad felhasználású képzési hitel havonta legfeljebb 150 ezer forint lehet. Lehetőség lesz kötött felhasználású hitel felvételére is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
