Hírek
2019. Április 29. 11:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A nyári méhpusztulás okait vizsgálja a Nébih
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tavasszal folytatja a tavaly nyári tömeges méhpusztulás okainak vizsgálatát - erősítette meg az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke az M1-en hétfőn.
Bross Péter azt mondta, a hivatal 2018 nyár vége óta gyűjt adatokat azoktól a méhészetektől, amelyek méhei elpusztultak, illetve a közelükben lévő növénytermesztő gazdáktól, idén tavasszal pedig azoktól a méhészektől is, amelyeket nem sújtott a méhpusztulás.
A Nébih szakemberei a kutatókat bevonva összehasonlítják majd a mintegy kétmillió összegyűjtött adatot, és matematikai modellel keresnek kapcsolatot közöttük - ismertette.
Az elnök szerint egyre nagyobb a valószínűsége, hogy a külön-külön méhekre nem veszélyes vegyszerek, anyagok egymással kémiai reakcióba lépve pusztító hatással vannak a méhekre.
Bross Péter megjegyezte, a nem mézelő, beporzást végző méhek száma világszerte megtizedelődött. A beporzás 99 százalékát ma már a méhészek által tartott mézelő méhek végzik - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
