Hírek
2019. Március 26. 07:44, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A MÁV-nál aláírták az idei bérfejlesztési megállapodást
Aláírták az idei, 5 százalékos bérfejlesztésről szóló megállapodást a MÁV Zrt. és a képviselettel rendelkező szakszervezetek a Vasúti Érdekegyeztető Tanács (VÉT) hétfői ülésén;
a béremelés mértékét a 2017-2019-es időszakra kötött korábbi bérmegállapodás határozta meg.
A vasúttársaság hétfői közleményében emlékeztetetett, a MÁV Zrt. és a vasutas érdekképviseletek által kötött hároméves bérmegállapodásban a 2017. évi átlagos 13 százalékos, majd 2018. évi átlagos 12 százalékos bérfejlesztést követően 2019-re átlagosan 5 százalékos béremelés szerepelt.
A VÉT ülésén megvitatták a munkáltató javaslatát, és megállapodtak a 3 éves bérmegállapodás szerinti, a nem vezető beosztású munkavállalókat érintő 2019. évi 5 százalékos béremelésről 2019. január 1-jéig visszamenőleges hatállyal - írta a vasúttársaság.
Január 1-jétől a BSc/BA (felsőfokú alapképzés) végzettséghez kötött munkakörökben az alapbérek minimuma havi 315 000 forintra, az MSc/MA (felsőfokú mesterképzés) végzettséghez kötött munkakörökben havi 360 000 forintra összegre nő.
A munkáltatói önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj-kiegészítés bruttó mértéke 3,5 százalékról 4 százalékra emelkedik.
A közleményben Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója kifejtette, a MÁV-csoport modernizálásához, hatékonyabbá tételéhez, valamint a munkaerőpiaci kihívásoknak való megfeleléshez, a közösségi közlekedés átalakításának sikeréhez, a személyszállítási liberalizáció okozta versenyben való helytálláshoz elengedhetetlen a hosszú távú munkabéke.
A munkáltatói tájékoztatás szerint a szakszervezetek kijelentették, támogatják a munkáltató hatékonyságnövelő intézkedéseit, az ebből eredő megtakarítások a jövőbeni bérfejlesztés alapját képezhetik. Ugyanakkor fenntartották azt a korábbi álláspontjukat, hogy a megállapodásban szereplő béremelésnél nagyobb bérfejlesztést látnak indokoltnak. A felek leszögezték, hogy érdekeltek egy újabb középtávú megállapodás megkötésében - közölte a MÁV.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
