Hírek
2011. Augusztus 10. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A határon túlról is küldtek búzát a nemzet kenyeréhez
Megérkezett a szigetvári malomba a nemzet kenyerének alapanyaga. A búzát az ország városai mellett határon túli magyar lakta területekről gyűjtötték. A búzát a hét végén őrlik meg, augusztus 20-ra kenyér készül belőle.
Összesen tíz tonna búza gyűlt össze a nemzet kenyerének elkészítéséhez. Az ország valamennyi megyéjéből, több nagyvárosból és a határon túli magyar lakta területekről is érkeztek zsákok. A legaktívabbak a felvidékiek és az erdélyiek voltak.
Szabó Judit, a Neolit Kft. üzletág-vezetője elmondta: annyira lelkesek voltak az emberek, hogy Szlovákiában egy-két kilós csomagokban postán küldtek az összegyűjtő helyre búzát.
A zsákok tartalmát a szigetvári malomban öntötték össze, a kenyérnek való nagy részét itt, egy kisebb mennyiséget pedig Mohácson őrölnek meg. A két település kiválasztása nem véletlen, a szervezők történelmi városokat jelöltek ki a feldolgozás helyszínének. A lisztből készült kenyeret augusztus 20-án Pécsett fogják szétosztani.
„Ez a nemzeti összetartozást, az összefogást és a szolidaritást szimbolizálja, hiszen ez egy össznemzeti kenyér” – fogalmazott Gáll Orsolya, a pécsi polgármesteri hivatal sajtóreferense. „A határon túli magyar lakta területekről éppúgy érkezett búza, mint az ország valamennyi megyéjéből. Ebből készül el egy nagy kenyér és 3000 kiscipó” – fűzte hozzá.
A cipókat adományért cserébe árulják majd az alkotmány ünnepén, a befolyt összeg pedig a „Nekem nincs ebédem” Pécsi Jótékony Nőegylet számlájára kerül. A sütésből kimaradó alapanyagot pedig a Böjte Csaba atya által vezetett dévai Szent Ferenc Alapítvány kapja meg. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld
Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni
Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.
