Hírek
2012. Május 16. 07:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A gombelemek még jobban veszélyeztetik a gyerekeket

A gombelemek elterjedésével az elmúlt két évtizedben megduplázódott azon balesetek száma, amely gyermekeken elektromos vagy kémiai égést okozott.
A legtöbb orvosi ügyeleti látogatást Amerikában pedig az említett kisméretű elemek okozták - számol be a Reuters.
Már pedig a gombelemek számos helyen: a távirányítóban, a játékokban megtalálhatóak, s a kíváncsi gyermekek számára kísértést jelentenek.
Ezek az elemek nagyon veszélyesek tudnak lenni, hiszen ha a gyermek lenyeli őket, elektromos égést okozhatnak a nyelőcsőben. Ráadásul az óra ketyeg, hogyha a szülő nem tanúja az esetnek és egy ideig a gyermek sem tapasztal tüneteket. Kevesebb mint két óra alatt ugyanis igen súlyos sérüléseket szenvedhet a gyerek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.